Výstavba moderního bydlení v Třešti pokračuje

Proměna bývalé textilní továrny Kras v Třešti na 68 bytových jednotek pokračuje. Na stavbě bytového domu realizované naší společností coby developerský projekt se již rýsují svislé příčky oddělující 38 bytů připravovaných v I. etapě projektu. Současně pokračuje montáž statických vodorovných konstrukcí – stropů – či montáž krovů.

S příchodem teplých dnů nabere výstavba ještě rychlejší tempo a první obyvatelé nového bytového domu ve Wolkerově ulici se nastěhují za méně než rok. Pohodlné bydlení jim zpříjemní úspora elektřiny díky solární elektrárně na střeše domu i parkování ve vnitrobloku domu. Komfort zvyšuje i využívaná možnost individuálního přizpůsobení a úprav každého bytu s využitím dostupného kvalitního vybavení, dostatek skladovacích prostor díky vlastní kóji pro každý byt či možnost bydlení s velkou nadzemní terasou do vnitrobloku. V druhé etapě navíc zpříjemní bydlení i vlastní parkovací dům.

Stavbu vytvářející svým půdorysem uzavřený vnitroblok budou tvořit tři nadzemní podlaží a jedno podlaží podzemní, ve kterém obyvatelé domu naleznou část svých sklepních kójí. Zbylé kóje budou umístěny v prvním nadzemním podlaží, kde se nachází rovněž byty s předzahrádkou. V první etapě bude takových bytů celkem 5. Další tři byty v druhém nadzemním podlaží nabídnou srovnatelně velkou nadzemní terasu. Osm bytů v první etapě pak bude disponovat balkonem. Venkovní prostor tak nabídne téměř polovina nyní budovaných jednotek.

Oproti jiným projektům na území tzv. brownfieldů v Česku se v případě bývalého Krasu nedošlo k demolici stávajících budov. Naopak zůstává zachováno maximum ze stávajících nosných konstrukcí s ohledem na udržitelnost výstavby. Všechny požadavky moderní výstavby jsou při tom ale dodrženy.

V prodeji zůstává dostupný pestrý výběr bytů od malých o dispozici 1+kk a výměře od 25,5 m2 po největší byt 3+kk, jehož rozloha přesahuje 90 m2. Ke všem náleží praktická sklepní kóje, větší z bytů pak disponují spíží, ve dvou případech i technickou místností. Největší z bytů či jednotky s velkou terasou nabídnou srovnatelný komfort s bydlením ve vlastním rodinném domě.

Byty jsou na webu w16.cz dostupné za cenu, která patří v přepočtu na metr čtvereční mezi nejnižší v Kraji Vysočina, přestože se dům nachází v atraktivní lokalitě nabízející nejen dobře dostupné služby, ale i snadné cestování. Právě dostupnost veřejné dopravy a velký počet spojů je velkou výhodou realizovaného projektu. Noví obyvatelé se dostanou do centra krajského města do 40 minut vlakem a do 25 minut automobilem.

Přestože se dům nachází v zástavbě, příroda je na dosah. Okolí Třeště přímo vybízí k procházkám i delším výletům. Pěšky i na kole se lze vydat po nové cyklostezce spojující Třešť s okolními obcemi, která je částečně vhodná i pro jízdu na kolečkových bruslích. Místo k odpočinku lze nalézt i v blízkém zámeckém parku s naučnou stezkou. Nedaleko za městem se pak nachází unikátní Národní přírodní rezervace Velký Špičák se zachovalým „pralesem“. V teplých dnech budou noví obyvatelé moci navštívit oblíbený třešťský biotop, v zimě naopak využijí početné vodní plochy k bruslení nebo budou moci prozkoumat tradiční třešťské betlémy přímo v domech jejich tvůrců.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.