Třetí ročník projektu Rozběhej Třešť byl zatím nejúspěšnější

Opět po roce se naše společnost formou finanční podpory zapojila do již 3. ročníku projektu Rozběhej Třešť, tentokrát na podporu Matouška z Batelova zasaženého mozkovou obrnou.

Co do uběhnutých kilometrů byl letošní ročník doposud nejúspěšnějším. Po celý duben mohl kdokoliv zaznamenat vzdálenost, kterou uběhnul kdekoliv na světě, na webu rozbehejtrest.cz. Celkový počet uběhnutých kilometrů 24 691 byl na konci přeměněn ve finanční podporu, která bude využita na nákup zdravotních pomůcek, jako je chodítko a vozík.

Do běhání se zapojilo 301 běžců a běžkyň, kteří dohromady uběhli více než v součtu prvních dvou ročníků. Na „trati“ strávili dohromady neuvěřitelných 112 dní. Stejně tak 112 účastníků odběhlo více než 100 kilometrů a jako ocenění v sobotu 6. května na radnici v Třešti převzali pamětní medaile. Společně se setkat mohli ale běžci i dříve během několika společenských aktivit, které byly součástí akce, mezi nimi na závěrečném posezení v Čenkově či během opékání špekáčků po běhu v Jezdovicích.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.