Buřinka, deštník, karafiát a koza…

Nadpis tohoto článku netvoří nákupní seznam podzimních módních doplňků, jak by se snad na první přečtení mohlo zdát, nýbrž výpis základních atributů jedné pohádkové bytosti, jejíž Alter ego jste uplynulou sobotu mohli potkat v ulicích města Třešť.
Pamětníci již vědí, že onou pohádkovou bytostí je PAN TAU, který se svou kozou Kleo, buřinkou, deštníkem i karafiátem v černém obleku potěšil svou přítomností malé i velké návštěvníky tradičního třešťského Jednorožného rožnění, které letos symbolicky připomínalo i nedožité 90. narozeniny známého filmového tvůrce- spisovatel a scénáristy – Oty Hofmana.
Poté, co PAN TAU svezl děti ve svém balónu, představil jim svou kamarádku kozu Kleo a shlédl s nimi divadelní i komické vystoupení, odletěl zas do dáli horkovzdušným balónem, který mu pro tento účel finančně zprostředkovali Podzimkovi. Zábavné odpoledne v režii Města Třešť a Petra Píši zakončilo vystoupení oblíbeného Zatrestbandu a užili si jej i všichni milovníci rožnění, grilování, opékání a především degustování.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.