Bedýnka na nechtěná lidská mláďata

Bedýnka na nechtěná lidská mláďata
Tímto lehce šokujícím slovním spojením nás před časem „babydědek“ a předseda spolku BabyBox, Ludvík Hess, požádal o finanční podporu postupné výměny babyboxů v celé ČR za technologicky vyspělejší a bezpečnější modely.
Vedení naší firmy se rozhodlo finančním darem podpořit výměnu babyboxu v jihlavské nemocnici, který byl slavnostně uveden do provozu dnes přesně v poledne.
Babybox bude stejně jako v minulosti sloužit jako nouzové, ale především bezpečné a humánní východisko z krizové situace matkám, které by se jinak možná uchýlily ke krajnějšímu řešení. Babybox, i díky přispění naší firmy, tak může být pomyslnou vstupní branou k lepšímu životu dalším nechtěným lidským mláďatům.
Jihlavská nemocnice je jedním ze 73 míst v naší zemi, kde je, řečeno slovy předsedy spolku BabyBox, umístěna „bedýnka“, kterou mohou anonymně využít zoufalé matky k odložení svého dítěte, pokud nejsou samy schopny se o něj patřičně postarat. Za dvanáct let fungování babyboxy v ČR pomohly, a leckdy jistě i zachránily život, 165 dětem, konkrétně v Jihlavě pak 3 novorozencům.

V současné době dochází k průběžným výměnám současných „bedýnek“, jejichž technické parametry jsou již překonané, za nové, zhotovené z nerezového plechu. Dvoukřídlá dvířka nových babyboxů se otevírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou, končetiny děťátka jsou pak chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami a vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen také náhradním zdrojem energie a napojen na mnohonásobně jištěnou signalizaci na stálou službu a mobilní telefony.

 
„Když někdo zachrání jediný život, je to, jako by zachránil celý svět…“ Talmud
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.